Home –  Gotowania – Przygotowanie tortu to niejednokrotnie wyzwanie dla pani domu

Przygotowanie tortu to niejednokrotnie wyzwanie dla pani domu

 

To nie jest tylko upieczenie biszkoptu i przybranie go dodatkami. Aby wykonać ładny i smaczny tort, trzeba się wykazać nie tylko umiejętnościami kulinarnymi, ale też artystycznymi. Torty mogą być bardziej, lub mniej słodkie, z owocami, z bitą śmietaną lub z kremem, a także z bezą, chałwą lub innymi dodatkami.

Dzisiaj pójdziemy nieco na skróty i zrobimy tort owocowy bez pieczenia. Jako owoce zastosujemy brzoskwinie z puszki, truskawki, kiwi i borówki. Pozostałe składniki to 500 ml śmietany kremówki 36%, małe, okrągłe biszkopty i sok brzoskwiniowy pozostały po wyjęciu brzoskwiń.

Zaczynamy od ubicia śmietany. Powinna być dobrze ubita aż będzie całkowicie sztywna. Wszystkie owoce kroimy na mniejsze kawałki. Kolejnym krokiem jest przygotowanie tortownicy o średnicy 20 cm. Następnie każdy biszkopt moczymy w soku brzoskwiniowym, a potem układamy go na tortownicy, aż ułożymy warstwę biszkoptów. Teraz kolej na śmietanę, której warstwą zakrywamy biszkopty. Na bitej śmietanie układamy warstwę owoców, by następnie znów ułożyć warstwę biszkoptów maczanych w soku brzoskwiniowym.

Układamy tak trzy warstwy każdego ze składników. Na koniec część artystyczna. Na ostatniej warstwie owoców dekorujemy tort według własnych upodobań i umiejętności. Po udekorowaniu koniecznie trzeba wstawić tort do lodówki do schłodzenia na kilka godzin. Po tym czasie można rozpoczynać przyjęcie urodzinowe.